Automatyczne gniazda dla kur – łatwe w obsłudze i czyszczeniu

agro serwisagro serwisagro serwis

 

Automatyczne gniazda dla kur – łatwe w obsłudze i czyszczeniu

Aby zoptymalizować pozyskiwanie jaj od niosek, proponujemy dostępne w naszej ofercie automatyczne gniazda dla kur. Są to solidnie wykonane i łatwe w zachowaniu czystości stanowiska, które kury chętnie wybierają jako miejsce zniesienia jaj. Po okresie nieśnym jaja automatycznie staczają się na taśmę.

System ściółkowy z automatycznym gniazdem dla kur stosowany jest w szczególności do chowu niosek, stad rodzicielskich i reprodukcji brojlera. Stabilna konstrukcja gniazda wykonana jest z sklejki powlekanej cienką warstwą wodoodporną. Im bardziej gniazdo przystosowane jest do potrzeb zwierząt, tym łatwiej o zachowanie ich dobrostanu. Oznacza to również mniej stłuczek i jaj zniesionych poza przeznaczonym do tego celu miejscem.

Gniazda umożliwiające wygodne pozyskiwanie jaj

Automatyczne gniazda dla kur są wyposażone są w miękkie maty, które pozwalają bez uszkodzeń skorupki, stoczyć się jaju na taśmę. W celu wyczyszczenia gniazda, maty można łatwo wyjąć. Do transportu jaja przewidziana jest perforowana taśma polipropylenowa.

Gniazdo, po okresie nieśnym, jest automatycznie zamykane. Zapobiega to zanieczyszczeniu go odchodami i wysiadywaniu jaj. Specjalny cylinder z silnikiem elektrycznym umożliwia zamykanie i otwieranie gniazda. Sterowanie zamykaniem i otwieraniem odbywa się za pomocą zegara. Siatka zamykająca i otwierająca gniazdo jest tak skonstruowana, że ptaki mają do dyspozycji jego całkowitą powierzchnię. Do kontroli gniazda można częściowo uchylić dach. W celu przeprowadzenia zabiegów higienicznych, dach można całkowicie zdemontować.

Ruszto z tworzywa sztucznego o wymiarach 60x90 nakłada się jedno przy drugim na podstawiony płaskownik, a boki Ruszta zaciska się na nim.

Dane techniczne gniazda podwójnego

Dane techniczne modelu ściennego

Ilość gniazd w sekcji: 4 sztuki

Długość sekcji: 240 cm

Szerokość gniazda  130 cm

Wysokość gniazda85 cm

Wymiar wewnętrzny

pojedynczego gniazda 117,75x44,4 cm

Powierzchnia gniazda

 na sekcję  2,091qm

Ilość ptaków w sekcji 250 sztuk

Szerokość taśmy  jajowej  42 cm 

Ilość gniazd w sekcji 2 sztuki

Długość sekcji 240 cm

Szerokość gniazda  78,5 cm

Wysokość gniazda  85 cm

Wymiar wewnętrzny

pojedynczego gniazda  117,75x44,4 cm

Powierzchnia gniazda

 na sekcję 1,045qm

Ilość ptaków w sekcji  125 sztuk.

Szerokość taśmy jajowej  20,5 cm