Oferta

Automatyczne gniazda dla kur – łatwe w obsłudze i czyszczeniu

Aby zoptymalizować pozyskiwanie jaj od niosek, proponujemy dostępne w naszej ofercie automatyczne gniazda dla kur. Są to solidnie wykonane i łatwe w zachowaniu czystości stanowiska, które kury chętnie wybierają jako miejsce zniesienia jaj. Po okresie nieśnym jaja automatycznie staczają się na taśmę.
System ściółkowy z automatycznym gniazdem dla kur stosowany jest w szczególności do chowu niosek, stad rodzicielskich i reprodukcji brojlera. Stabilna konstrukcja gniazda wykonana jest z sklejki powlekanej cienką warstwą wodoodporną. Im bardziej gniazdo przystosowane jest do potrzeb zwierząt, tym łatwiej o zachowanie ich dobrostanu. Oznacza to również mniej stłuczek i jaj zniesionych poza przeznaczonym do tego celu miejscem.
Gniazda umożliwiające wygodne pozyskiwanie jaj
Automatyczne gniazda dla kur są wyposażone są w miękkie maty, które pozwalają bez uszkodzeń skorupki, stoczyć się jaju na taśmę. W celu wyczyszczenia gniazda, maty można łatwo wyjąć. Do transportu jaja przewidziana jest perforowana taśma polipropylenowa.
Gniazdo, po okresie nieśnym, jest automatycznie zamykane. Zapobiega to zanieczyszczeniu go odchodami i wysiadywaniu jaj. Specjalny cylinder z silnikiem elektrycznym umożliwia zamykanie i otwieranie gniazda. Sterowanie zamykaniem i otwieraniem odbywa się za pomocą zegara. Siatka zamykająca i otwierająca gniazdo jest tak skonstruowana, że ptaki mają do dyspozycji jego całkowitą powierzchnię. Do kontroli gniazda można częściowo uchylić dach. W celu przeprowadzenia zabiegów higienicznych, dach można całkowicie zdemontować.

DANE TECHNICZNE GNIAZDA PODWÓJNEGO
Ilość gniazd w sekcji: 4 sztuki
Długość sekcji: 240 cm
Szerokość gniazda 130 cm
Wysokość gniazda 85 cm
Wymiar wewnętrzny pojedynczego gniazda 117,75×44,4 cm
Powierzchnia gniazda na sekcję 2,091qm
Ilość ptaków w sekcji 250 sztuk
Szerokość taśmy jajowej 42 cm

DANE TECHNICZNE MODELU ŚCIENNEGO
Ilość gniazd w sekcji 2 sztuki
Długość sekcji 240 cm
Szerokość gniazda 78,5 cm
Wysokość gniazda 85 cm
Wymiar wewnętrzny pojedynczego gniazda 117,75×44,4 cm
Powierzchnia gniazda na sekcję 1,045qm
Ilość ptaków w sekcji 125 sztuk.
Szerokość taśmy jajowej 20,5 cm